Tygodnik Makowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. KPP Maków Maz
fot. KPP Maków Maz

Potrąciły go dwa samochody – świadkowie mówią, że był pijany

29.07.2010 08:20:00

Do dwóch groźnych wypadków drogowych doszło w poniedziałek, 26 lipca, na terenie powiatu makowskiego. Jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach dla mieszkańca powiatu przasnyskiego. Pieszy został potrącony przez dwa samochody i pomimo reanimacji prowadzonej przez lekarza pogotowia ratunkowego, zmarł. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że mężczyzna był pijany.

Do pierwszego wypadku doszło 26 lipca około godziny 22:30 w miejscowości Krasiniec, gmina Płoniawy, na trasie krajowej E57. Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że na leżącego na jezdni pieszego, mieszkańca powiatu przasnyskiego, najechał samochód ciężarowy marki Iveco z naczepą, kierowany przez mieszkańca podwarszawskich Ząbek, a następnie najechał na niego kolejny samochód, tym razem osobowy, marki Skoda Felicja, kierowany przez mieszkańca Szklarskiej Poręby. Jak twierdzą bezpośredni świadkowie zdarzenia, 43-letni Andrzej Ś., mieszkaniec miejscowości Wielodróż, prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu, gdy wpadł pod tira, a później został przejechany przez samochód osobowy. Świadkowie twierdzą, że jeszcze żyłby, gdyby nie potrącił go samochód osobowy. Po zdarzeniu kierowca tira i samochodu osobowego zatrzymali się i wezwali pomoc. Pierwsza przyjechał karetka, później policja i straż. Akcja ratownicza rozpoczęła się o 23 a zakończyła o 2 w nocy.

Do drugiego wypadku drogowego doszło 27 lipca w godzinach południowych, w miejscowości Chełchy, gmina Sypniewo. Kierujący samochodem osobowym marki Seat Cordoba, 38-letni mieszkaniec gminy Sypniewo podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą z pierwszeństwem ciągnikowi siodłowemu marki Jelcz z naczepą, którym kierował 57-letni mieszkaniec gminy Sypniewo. W wyniku czego doszło do zderzenia się obydwu pojazdów. Obydwaj kierujący pojazdami doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala w Makowie Mazowieckim.

autor: k.k., a.w.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz