Tygodnik Makowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. A.W.
fot. A.W.

Czy będzie jeszcze jedna przychodnia w Karniewie?

22.07.2010 08:00:00

To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców gminy. Spekulacji jest wiele, szczególnie, że do niedawna sytuacja prawna budynku była nieuregulowana. Potem, kiedy gmina przejęła budynek, nastąpił remont. Teraz wszyscy zastanawiają się, kiedy powstanie nowa przychodnia zdrowia. Powstać musi, bo taki był warunek przekazania budynku, wcześniej własności Skarbu Państwa, na rzecz gminy Karniewo. Wójt mówi, że nowego najemcy będzie szukać poprzez ogłoszenie przetargu.

- Ośrodek zdrowia w Karniewie remontowany jest od wiosny, modernizacja ma zakończyć się jesienią - mówi Józef Stopa, wójt gminy Karniewo, który potwierdza, że renowację budynku ośrodka w całości finansuje Gmina Karniewo, dementuje jednocześnie pogłoski, jakoby za remontem budynku miała stać firma Gajda-Med Centrum Medyczne w Pułtusku. - Zakres prac był bardzo szeroki. Do zrobienia była izolacja cieplna, nowe rynny, instalowanie drzwi, okien i podobnych elementów, roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg, pokrywanie podłóg, ścian oraz roboty malarskie. Można powiedzieć, że budynek jest już prawie skończony, jednak z powodu problemów z instalacją wodną i pękaniem rur postanowiono wymienić także i to. Remonty przeprowadza firma z Ostrołęki. Koszt modernizacji wyniesie około 260 tys. zł – dodaje wójt. W związku z modernizacją i opustoszeniem budynku padało wiele pytań na temat przyszłości ośrodka zdrowia i ewentualnego najmu lokali na piętrze.

- Zostanie ogłoszony przetarg na wynajem budynku pod usługi medyczne. Ta osoba, które złoży najlepszą ofertę, zrobi z budynkiem, co będzie chciała. Jeżeli chodzi o mieszkania to może sam dzierżawca będzie chciał tam zamieszkać, decyzja należy do niego - mówi wójt Karniewa. Gmina zleciła uporządkowanie placu wokół budynku i postanowiła połączyć to z modernizacją ulicy Szkolnej, z której będzie wejście na plac zabaw, zrobiony w ramach akcji Radosna Szkoła. Remont ulicy Szkolne ma ruszyć jesienią, jak na razie gmina Karniewo przygotowuje się do przetargu.

autor: A.W. k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz