Tygodnik Makowski

Wtorek, 22 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. B.Prus
fot. B.Prus

Marszałek Sejmu ogłosił siedmiodniową żałobę narodową

11.04.2010 11:15:36

Zgodnie z konstytucją obowiązki prezydenta przejął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Pierwszą jego decyzją było ogłoszenie siedmiodniowej żałoby narodowej.

W ciągu dwóch tygodni pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu ogłosi termin wyborów prezydenckich. Muszą się one odbyć w ciągu 60 dni od chwili ogłoszenia.

- Zrobię to po konsultacjach ze wszystkimi klubami parlamentarnymi – zapewnia Bronisław Komorowski.

Jako pełniący obowiązki prezydenta będzie urzędował w gmachu sejmu. Jest bowiem jednocześnie marszałkiem. Jednak cała kancelaria prezydenta i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podlegają Komorowskiemu, który ma w tej chwili dokładnie takie uprawnienia jak prezydent poza jednym wyjątkiem: nie może skrócić kadencji sejmu. Eksperci twierdzą, że jak najszybciej powinien powołać nowych dowódców sił zbrojnych. Jest to niezwykle ważne, choćby w związku z operacją wojskową w Afganistanie.

We wtorek odbędzie się wspólne posiedzenie żałobne sejmu i senatu. Miejsca po zmarłych parlamentarzystach zajmą ci, którzy na ostatnich wyborach na listach otrzymali najwięcej głosów.

autor: żet

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Synagoga otwarta

    Fot. k.k. Zobacz galerie...

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...